Twoje życie jest diamentem, który możesz oszlifować.

Trudne doświadczenia powodują, że nasze życie staje w miejscu. Zatrzymujemy się wtedy najczęściej skupieni tylko na tym co złe. Pielęgnujemy w sobie złość, żal, smutek… Nie zauważamy jak życie upływa nam dzień za dniem, a my pogrążeni w stagnacji poddajemy się bezmyślnie temu nurtowi. Codziennie zadajemy sobie pytania: „Dlaczego ja?, Dlaczego mnie to akurat spotkało? Dlaczego moje życie jest tak beznadziejne?” Kąpiemy się w negatywnych emocjach nie zauważając, że powoli przejmują one kontrolę nad naszym życiem.

Historia jakich wiele…

Pewna kobieta nie mogła pogodzić się z czekającym ją rozwodem. Nie mogła zaakceptować faktu, że jej marzenia o stworzeniu cudownej, kochającej się rodziny są nierealne. Kurczowo trzymała się męża, który jej nie szanował. Tak upływał jej dzień za dniem. Trwając w negatywnych emocjach czuła, że jej życie traci sens, a radość którą kiedyś w sobie miała, uleciała gdzieś daleko i pozostała tylko mglistym wspomnieniem. Na szczęście spotkała na swojej drodze osobę, która pomogła jej przyjrzeć się swojemu życiu z dystansem. Kobieta zrozumiała, że marnuje swój cenny czas na ratowanie wyniszczającego ją związku. Postanowiła, że w końcu zacznie robić to, co sprawia jej radość. Zapisała się na kurs, o którym marzyła od dawna. Poznała tam wielu życzliwych i uśmiechniętych ludzi. Odkryła, że wyjście do kina w pojedynkę nie jest niczym krępującym i nadzwyczajnym. Zrozumiała, że sama potrafi dać sobie miłość i radość życia. Dotarła do punktu, w którym rozwód nie był już dla niej końcem świata, ale początkiem nowego życia. Poczuła się wolna i szczęśliwa, bo w końcu mogła robić to na co ma ochotę. Dziś jest szczęśliwą osobą, która realizuje swoje marzenia i kocha swoje życie.

Odzyskaj swoje życie…

Patrząc na przykład tej kobiety spróbujcie przyjrzeć się swojemu życiu z dystansem. Pozwoli wam to zobaczyć, co możecie zmienić w SOBIE, żeby było ono pełne radości. Pamiętajcie! Nie mamy wpływu na myśli i zachowanie drugiej osoby. Odpowiadacie tylko za siebie, więc weźcie sprawy w swoje ręce i zacznijcie realizować się w swoim życiu. Jeśli macie ochotę zapisać się na kurs, nic nie stoi wam na przeszkodzie. To są tylko ograniczenia istniejące w waszej głowie. Trzeba je przełamywać! Na początek spróbujcie wrócić z pracy do domu inną drogą, odwiedzając przy okazji ulubioną kawiarnie. Świat się przecież nie zawali, a wam da to chwilę radości 🙂

Nie załamuj się…

Jeśli dopadną was czarne myśli i będzie się wam wydawać, że nie dacie rady, że to bez sensu. Przypomnijcie sobie historię kobiety, która znalazła w sobie siłę na zmianę swojego życia. Wy też macie tę siłę W SOBIE! Odszukajcie w sobie pasję i moc tworzenia. Zacznijcie budować swoje życie na nowo. Małymi krokami do celu, a gwarantuję, będziecie wypełnieni radością, bo patrząc na swoje życie, będziecie widzieć najpiękniejsze dzieło sztuki.

 

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *